Kilka słów o mnie
Projektuję i wdrażam strony internetowe
kontakt@magdalenakita.pl
Tworzę kreatywne produkty
Hobbystycznie fotografuję i łączę tę pasję z projektowaniem graficznym. Prowadzę profil fotograficzny na instagramie @magdalenakita_photography
Graphic Designer | UX/UI Designer
Moja przygoda z projektowaniem graficznym rozpoczęła się od zapisania się na kurs z grafiki komputerowej. Na kurs uczęszczałam rok, na którym zapoznałam się z obsługą programów: Photoshop, Illustrator, InDesign, 3ds Max.
Ukończyłam również kurs projektowania graficznego, który był prowadzony przez graficzkę Weronikę Wolską, z wyróżnieniem. Założeniem kursu była nauka projektowania graficznego od podstaw w programach Photoshop i Photopea.
Obecnie uczęszczam na kurs projektowania UI, który jest prowadzony przez Karola Stefańskiego. Kurs skupia się głównie na nauce projektowania w Figmie.
Dołączyłam w tym roku do organizacji non-profit CodersCrew jako UX/UI Designer.
Fotograf
Frontend Developer | Webmaster
Na początku mojej przygody z programowaniem skupiłam się na poznaniu HTML’a i CSS’a. Przerabiając różne kursy, rozwijałam coraz bardziej swoje umiejętności, także w zakresie JS’a i Bootstrapa. Zawsze staram się, aby moje projekty były responsywne.
Obecnie rozwijam swoją znajomość WordPress’a, także w zakresie WooCommerce. Oprócz aktualnej strony portfolio, wykonałam dwie strony na zlecenie, postawione na WordPress’ie: http://www.somasz.pl/ oraz https://grupapik.pl/.
Uczęszczając na kurs CodersCamp rozwijałam swoje umiejętności z HTML’a, CSS’a, JS’a, TS’a oraz poznałam Reacta, Reduxa, Styled Component, Material UI i Storybook.
Backend Developer
Mimo że głównie skupiam się na Frontedzie, poznałam również kilka backendowych technologii.
W pracy miałam styczność z MySQL, PHP i Laravel. A podczas kursu CodersCamp poznałam: MongoDB, Node.js, Express, Docker i Swagger API.
Inne umiejętności, narzędzia i technologie
Oprócz wymienionych wyżej umiejętności, potrafię korzystać z Gita i GitHub’a. Znam pakiet MS Office oraz w stopniu podstawowym zaznajomiłam się z LaTeX’em i Matlab’em.
Wykształcenie i kursy
W tym roku dołączyłam do organizacji non-profit CodersCrew jako UX/UI Designer. Obecnie pracuję nad makietami lo-fi i hi-fi dla sklepu internetowego.
Kurs projektowania UI stworzony i prowadzony przez Karola Stefańskiego. Na kursie były poruszane takie zagadnienia jak:
- podstawy front-endu,
- stany elementów UI,
- jak działa DevTools,
- zmienne w Figmie,
- style typograficzne w Figmie,
- jak zadbać o dostępność,
- CSS grid, 4 point grid i layout grid,
- funkcje auto layoutu w Figmie,
- jak stosować w Figmie zmienne,
- omówienie różnych stanów interfejsów,
- podstawy Figmy,
- projektowanie w Figmie,
- tworzenie Design Systemu,
- projektowanie przycisków, formularzy, modali, checkboxów, nawigację i wiele innych.
Kurs z postprodukcji zdjęć z Photoshopie. Omówione zostały wszystkie narzędzia potrzebne do obróbki zdjęć, a także warstwy, maski, krycie. Pokazane zostały metody obróbki zdjęć pod dany styl, retusz skóry, wycinanie z tła, formowanie oraz dodawanie elementów do zdjęć.
Jest to kurs projektowania graficznego od podstaw, stworzony i prowadzony przez Weronikę Wolską. Na kursie były poruszane takie zagadnienia jak:
- rodzaje grafiki,
- tryby kolorystyczne,
- rozdzielczość i formaty plików graficznych,
- teoria, psychologia i dobieranie kolorów oraz tworzenie palet kolorystycznych,
- podstawy typografii oraz zaawansowane pojęcia z nią związane,
- dobieranie fontów,
- zasady projektowania takie jak: kompozycja, kontrast, hierarchia, minimalizm, znaczenie światła i przestrzeni oraz spójność wizualna,
- przygotowanie do projektu,
- moodboard,
- szkice projektów,
- zasady dobierania elementów,
- przygotowanie projektów do Internetu,
- przygotowanie projektów do druku.
Podczas trwania kursu rozwijałam znajomość obsługi Photoshopa, a także poznałam obsługę programu Photopea. Omówione zostały takie narzędzia jak:
- pędzle,
- warstwy,
- tworzenie kształtów,
- ścieżki,
- sposoby wycinania elementów,
- maski,
- podstawy retuszu,
- edycja obrazu i podstawy obróbki zdjęć.
Kurs kończył się egzaminem, który był podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Uzyskałam certyfikaty potwierdzające moje umiejętności z części teoretycznej oraz z części praktycznej z wyróżnieniem. Opis zadania z części praktycznej znajduje się TUTAJ.
Pierwsza część kursu tworzenia stron internetowych. Dzięki tej części, utrwaliłam swoją znajomość HTML'a i CSS'a oraz lepiej poznałam zasady RWD. Podczas trwania kursu stworzyliśmy dwie proste strony internetowe.
Podczas tego kursu rozwijaliśmy swoje programistyczne umiejętności poprzez przerabianie dostarczonych materiałów przez CodersCrew. Przez kilka miesięcy tworzyliśmy grupowo praktyczne projekty pod okiem mentora.
Lista i opis projektów, które stworzyłam wraz z zespołem:
- Aplikacja do tworzenia przepisów - aplikacja generowała 9 produktów ze zdjęciami. Po wybraniu kilku z nich i dodaniu do listy, generował nam się przepis, który uwzględniał dodane produkty. Wyświetlane produkty można było zmieniać. Raz stworzone danie można było zapisać na liście swoich przepisów. W tej aplikacji korzystaliśmy z HTML'a, CSS'a, JS'a i Spoonacular API.
- Let's travel - aplikacja do dodawania swoich historii z wycieczek do poszczególnych miejsc w województwach. W aplikacji jest możliwość czatowania z innymi ludźmi, dzielenia się pomysłami na spędzenie czasu lub znajdowania osób o podobnych zainteresowaniach i wspólnym spędzaniu czasu. W tej aplikacji głównie korzystaliśmy z następujących technologii: React, React Leaflet, firebase, styled-components.
- Kontynuacja poprzedniego projektu, lecz skupiliśmy się głównie na backendzie. Zmieniliśmy firebase'a na MongoDB. Dodaliśmy uwierzytelnienie i autoryzację. Korzystaliśmy także z Node.js i Express.js.
- moveUs - aplikacja do zapisywania i monitorowania swojej aktywności fizycznej. Aplikacja umożliwia tworzenie list ćwiczeń, losowanie ćwiczeń, zapisywanie aktywności i długości jej trwania. Daje możliwość rywalizacji w określonej grupie lub w ogólnym rankingu. Można tworzyć zamknięte grupy, dodawać i zapraszać użytkowników oraz podejrzeć aktywność innych osób. Użyte technologie: React, React Hook Form, TypeScript, Styled-Component, Material UI, Firebase.
- Kontynuacja projektu moveUs - przepisanie projektu na Redux z użyciem Storybook'a. Tworzenie dokumentacji za pomocą Swagger API. Część zespołu zajmowała się tworzeniem backendu za pomocą NestJS.
Zaoczny kurs grafiki komputerowej, który trwał rok. Na kursie prowadzono takie zajęcia jak: animacje komputerowe, grafika komputerowa, projektowanie stron internetowych, komunikacja wizualna, typografia, rysunek, poligrafia, planowanie mediów. Podczas trwania zajęć poznaliśmy obsługę następujących programów: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe XD, Adobe InDesign, 3ds Max. Uczyliśmy się projektować logo, plakaty, CV i strony internetowe. Tworzyliśmy identyfikację wizualną oraz elementy kampanii społecznej. Poznaliśmy także podstawy marketingu. Po ukończeniu kursu uzyskałam tytuł Grafik Komputerowy.
Studia na wydziale elektroniki o kierunku automatyka i robotyka ukończyłam z oceną 4,5 i uzyskaniem tytułu inżyniera.
Znajomość języków
Zarówno znajomość języka angielskiego, jak i niemieckiego określiłabym na poziomie średnim. Aktualnie rozwijam swoje umiejętności z języka angielskiego.